Yasası

BİR BERBERE TAM İHTİYACINIZ OLAN ŞEYİ NASIL AÇIKLAYABİLİRSİNİZ?

Ana Sayfa – Blog – Bir berbere tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu nasıl açıklarsınız?
Yeni bir sanatçıya döndüyseniz veya tamamen yeni bir şey denemek istiyorsanız, sonucun tam olarak istediğiniz gibi olmama ihtimali yüksektir. Saç kesiminin sonucundan hayal kırıklığına uğramamak için berberin dilini konuşmayı öğrenmeye değer.

Tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu berbere nasıl açıklarsınız?

Yüz kere duymaktan bir kez görmek daha iyidir
Sizi beğendiğiniz saç kesimi örnekleriyle resimler seçmeye davet ediyoruz. Bu, bir berberle ortak bir dil bulmanızı çok daha kolay hale getirecektir. Neyse ki, doğru fotoğrafları bulmak artık her zamankinden daha kolay.

Seçtiğiniz saç modelinin size uygun olup olmadığına karar verin

Her saç kesimi, herhangi bir saç tipi veya yüz tipi ile iyi görünmeyecektir. Örneğin, kıvırcık saçlı bir erkek, düz saçlı bir erkekte olmayan saç modellerinden birini seçebilir, ya da tam tersi. Berberinizden tavsiye istiyorsanız, saç tipinizi ve kusurları vurgulamanın ve gizlemenin yollarını tartıştığınızdan emin olun.

ne kadar kısa kesmek

“Daha kısa”” veya “”daha özgün”” kelimeleri her insan (berber olsa bile) kendine göre algılar. Ve eğer yanlış anlama durumunda uzunluğu kısaltmak çok kolaysa, onu eski haline getirmek imkansızdır. Ustanızın sizi doğru anladığından emin değilseniz, düzeltmesi kolay olacak bir “marj” bırakmayı isteyebilirsiniz. Ancak, ihtiyacınız olan uzunluğu bir milimetreye kadar biliyorsanız, buna berber demekten çekinmeyin.

Konik veya solma

Yanlarda ve sırtta boy geçişlerine özellikle dikkat edilmelidir. Berberi daha iyi anlamak için “konik” ve “solma” terimlerini kullanabilirsiniz. İlk seçenek, saç uzunluğunda kademeli, gradyan bir azalmadır. İkincisi – daha cüretkar ve abartılı – saçtan cilde geçişi reddetmeyi içerir (cilt çizgisine ulaşan saç çizgisi “”kaybolur””). Solma her erkeğe uygun değildir ve böyle bir deneyden önce bir berbere danışmalısınız.

bıyık

Favoriler birçok saç kesiminin vazgeçilmez bir parçasıdır, bu yüzden bu an hakkında ustayla konuşmayı da unutmayın. Berberin isteklerinizi anlamasına yardımcı olmak için burada yeterince “kulak ortası” tarzı ifadeler olacak. Favorileri denemeye hazır değilseniz, sadece mevcut uzunluğu düzelterek onları olduğu gibi bırakmalarını isteyin.

Boyun çizgisini unutma

Artık en iyi sonucu almak için ustayla nasıl iletişim kuracağınızı daha iyi anladığınıza göre, moral konuşması yapmanın zamanı geldi. Berberin sizi dinlemeye veya öğüt vermeye hevesli olmadığını görürseniz, ondan kaçın. Bazen mükemmel saç stiline giden yolun başlangıcı olan bu adımdır.

faydalı tavsiye

Artık en iyi sonucu almak için ustayla nasıl iletişim kuracağınızı daha iyi anladığınıza göre, moral konuşması yapmanın zamanı geldi. Berberin sizi dinlemeye veya öğüt vermeye hevesli olmadığını görürseniz, ondan kaçın. Bazen mükemmel saç stiline giden yolun başlangıcı olan bu adımdır.

Şevketsümer, 142. Cd. No:2, 33020 Camili/Akdeniz/Mersin

05328023365

info@berberrus.com