Perdelerdeki

ERKEKLERDE SERT SAÇ

Ana Sayfa – Blog – Erkeklerde kaba saç
Bir erkek saçlarının çok kalın ve kaba olduğundan şikayet ederse, bunu yaşamamış bir erkek gülümseyebilir. Bu bir problem olarak kabul edilebilir mi? Aslında – evet, bu tür saçların şekillendirilmesiyle baş etmek çok zor olabilir, genellikle özensiz ve dağınık görünürler.

Erkekler için kaba saç

Kaba saçların hasarlı kuru saçlarla karıştırılmasının kolay olduğu gerçeğiyle başlamaya değer. Çoğu zaman, tamamen farklı bir yaklaşıma ihtiyaç duyarlar. Kaba ve kaba saçlar asi değildir ve farklı yönlerde uzayabilir. Ancak aynı zamanda, dağınık görünümlerinden tahmin etmek zor olsa da, çoğu durumda çok güçlü ve sağlıklıdırlar. Doğa sizi böyle bir saç modeli ile ödüllendirdiyse, diğerlerinden çok daha şanslısınız, sadece onu “evcilleştirmeniz” gerekiyor. Bu yüzden çaresizlik içinde daktiloya ulaşmak için acele etmeyin: Sorunu buzz cut’tan daha muhafazakar yöntemlerle çözebilirsiniz.

Nazik kurutma

Zaten kaba ve asi saçlarınızı sert bir havluyla aktif olarak kurutursanız, büyük olasılıkla ona zarar verir ve durumu ağırlaştırırsınız. Başınızı bir havluya sarıp saçınızı doğal olarak kurumaya bırakmayı deneyin, çok daha kolay yönetilebilir olacaktır.

nemlendiriciler

Bir 5’i 1 arada şampuan sizin için kesinlikle yeterli değil, onu çöp kutusuna göndermekten ve daha ciddi bir şey aramaktan çekinmeyin. Düzenli olarak kaliteli bir nemlendirici şampuan ve saç kremi kullanmak, kaba saçları daha yumuşak hale getirmeye yardımcı olur ve sizi zahmetten yarı yarıya kurtarır. Doğru ürünler için lütfen berberinize danışın.

doğru araçlar

Kaba saçlar, hasarı önlemek için parmaklarınızla veya geniş bir saç fırçasıyla en iyi şekilde şekillendirilir. Bir başka ipucu da saçınızı kurutmaktan kaçınmaktır. Bu sadece herhangi bir saç tipi için sağlıksız olmakla kalmaz, aynı zamanda saç stilinizin doğal olarak sahip olduğu hacim de ekler.

şekillendirici ajan

Kaba saç sahibi için en büyük zorluk, asi saçlarla başa çıkacak ve onu nemden mahrum etmeyecek şekillendirici ürünlerin seçimidir. Çoğu durumda, yalnızca saçınızdaki doğal nemi hapsetmekle kalmayıp aynı zamanda sağlıklı bir parlaklık da ekleyen şekillendirici pomatlar arayın. Bir başka iyi seçenek, bileşiminde daha “”özgür”” ve günlük bir stil elde edebileceğiniz silikonlu şekillendirici kremdir.

Düzenli saç kesimi

Kaba saç konusunda kendine güvenen ve yeterli deneyime sahip bir berber bulun. Doğru seçilmiş stil ve düzenli saç kesimi, yalnızca uçlara zarar gelmesini önlemekle kalmaz, aynı zamanda saç stilini uzun süre temiz tutar.

Profesyonel olmayan bir kuaför, bir çözüm olarak inceltme önerebilir. Ne yazık ki fazla hacimden bu şekilde kurtulmaya çalışmak üzücü sonuçlara yol açacaktır. Kaba saçları tekstüre etmek veya inceltmek, eskisinden daha da asi ve kaba hale getirebilir ve iyileşmesi uzun zaman alacak şekilde zarar verebilir.

Şevketsümer, 142. Cd. No:2, 33020 Camili/Akdeniz/Mersin

05328023365

info@berberrus.com