O blogu

………i o mnie 🙂

Moje zdjęcie


Mam na imię Barbara. 

Pomysł na bloga zrodził się już w styczniu 2008 (stąd parę wpisów w tym okresie) ale jakoś zabrakło mi pomysłu na dalsze jego pisanie. Jak widać na wszystko w życiu musi przyjść odpowiedni czas. Pod naciskiem przyjaciół i znajomych na umiejscowienie, zwłaszcza moich przepisów kulinarnych, w jednym i ogólnie dostępnym miejscu, pomyślałam, że właśnie nadszedł ten czas, by wrócić do bloga. Za takim pomysłem przemawiał także fakt, iż  zbiór moich przepisów i wszelkich kulinarnych notatek, przekroczył objętościowo stan krytyczny i trzeba było szybko coś z tym zrobić.  Zapisanie ich na blogu było doskonałym pomysłem, bo będzie wymagało ode mnie ich uporządkowania a przy okazji może ktoś  z nich skorzysta.

Nie pracuję już zawodowo, więc nareszcie mam czas na moje pasje, czyli eksperymentowanie w kuchni, „działkowanie”, czyli wyżywanie się w pracach na świeżym powietrzu w ogrodzie przy moich ukochanych roślinkach (od wiosny do późnej jesieni) oraz na podróże, których na razie może nie było zbyt wiele ale myślę, że wszystko jeszcze przede mną.

Moja kuchnia jest urozmaicona, a prezentowane przepisy w miarę proste i łatwe do wykonania. Staram się poznawać różne smaki, te egzotyczne także i cieszę się bardzo, że nie tylko mnie przypadają do gustu. Lubię gotować, piec i częstować innych. Nie potrzebuję zachwytów, ochów i achów, wystarczy błogi uśmiech na twarzy.

Moja działka to tak naprawdę dwa ogrody. Jeden, to część ozdobna i wypoczynkowa z kwiatami, krzewami i drzewami owocowymi a druga to ekologiczny warzywnik, na którym uprawiam wszystkie, niezbędne warzywa. Ze wszystkich plonów mojej działki robię własnoręcznie przetwory, więc jesień i zima nie jest dla mnie straszna, bo smak i słońce lata schowane mam w słoikach.

Mam nadzieję, że zaciekawi Was mój blog i znajdziecie w nim coś ciekawego także dla siebie.
Pozdrawiam 🙂

***********************************************************************
Zdjęcia i większość tekstów są mojego autorstwa, nie zgadzam się więc na ich kopiowanie i wykorzystywanie w internecie lub innych mediach bez mojej zgody. Kopiowanie ich w celu dalszej publikacji nie należy do dobrego tonu a poza tym zabronione jest prawem (patrz : ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).
***********************************************************************

9 thoughts on “O blogu”

  1. To jest moja próba wpisania w tym miejscu komentarza 🙂 Jak pisałam, to są moje pierwsze kroki w prowadzeniu bloga, więc wielu rzeczy muszę się jeszcze nauczyć. Widać, że się udało, więc zapraszam do wpisywania swoich opinii, uwag i dobrych rad, za które z góry dziękuję.

  2. Bardzo dobry blog. Pozdrawiam.

  3. Eva, bardzo się cieszę z Twojej opinii o blogu 🙂

  4. Podziwiam Cię Basiu …. zaskakujesz mnie co i rusz! 😀 Buziaki od Kasi też! :*

  5. W takim razie będę Cię zaskakiwała dalej 🙂 Zapraszam tutaj częściej. Buziaki od Kasi, odwzajemniam 🙂

  6. Basiu,oczy wyszły mi z orbit 🙂 Tak trzymaj :*

  7. Zosiu bardzo się cieszę, że Ci się tutaj u mnie podoba. Proszę Cię jednak,abyś oczy swoje poprosiła o powrót na orbity, bo jak będziesz tu bez nich zaglądała 😀

  8. Basiu, super pomysl. Bede korzystala choc nie jestem utalentowana kucharka. Dam znac o moich wzlotach i upadkach. (Y).

    • Krysiu będę czekała z niecierpliwością na Twoje wzloty, bo upadki nie wchodzą w rachubę 🙂