Tagi

,

Syrop z pigwowca japońskiego jest doskonałym dodatkiem do herbaty, także te kawałki owoców z syropu. Pasuje i do herbaty czarnej i do zielonej nadając jej cudowny aromat.  Jest prosty w wykonaniu,  no może troszkę uciążliwe jest obieranie owoców z pestek (skórkę zostawiamy), bowiem pigwowiec jest bardzo twardy

Syrop z pigwowca japońskiego

Syrop z pigwowca japońskiego

Składniki:
owoce pigwowca japońskiego

cukier

Sposób wykonania:
Owoce myjemy i czekamy aż się osuszą. Usuwamy gniazda nasienne. Jest to najtrudniejszy moment w przygotowaniu tych owoców, bowiem pestki są otoczone dość twardą skorupką i sama skórka owoców jest też bardzo twarda. Jednak przy odrobinie cierpliwości i a może przede wszystkim sama myśl o smaku syropu powinna nas zdopingować i przełamać wszelkie trudności 🙂 Wszystkie twarde drobinki wycinamy. Skórki nie obieramy.
Owoce kroimy dość drobno. 

Źródło zdjęcia tutaj 

Owoce wkładamy do słoja i zasypujemy cukrem (naprzemiennie warstwa owoców i warstwa cukru). Słoik przykrywamy pokrywką, ale nie zakręcamy. Po dobie pigwowiec opada i puszcza bardzo dużo soku. Mieszamy wszystko i dodajemy na wierzch jeszcze trochę cukru i zostawiamy na kolejną dobę. Syropu z pigwowca nie pasteryzujemy, ma nam to zakonserwować cukier. Syrop z pigwowca przechowujemy w chłodnej piwnicy lub w lodówce.

Syrop z pigwowca japońskiego