Tagi

, , , , , ,

Od kilku miesięcy, ze względów zdrowotnych nie mogę jeść (przez jakiś określony czas) wielu produktów. Zmuszona więc zostałam do poszukiwania innych, lub ich zamienników,  które będą dla mnie odpowiednie. Okazało się, że m.in. dieta wegańska spełnia po części te warunki. Przygotowałam już wiele potraw, które bardzo mi smakowały i na pewno wejdą na stałe do mojego menu. Jedną z nich są pierogi z zieloną soczewicą i papryką. Pierogi są pyszne, te ugotowane i podane od razu na stół jak i te podsmażane na drugi dzień. Właściwie, to chyba są nawet lepsze ……jak to z pierogami bywa (tymi odsmażanymi 🙂 )

Wegańskie pierogi z zieloną soczewicą i papryką

Wegańskie pierogi z zieloną soczewicą i papryką
Ilość składników na ok. 20-30 sztuk

Składniki na farsz:

• ¾ szklanki zielonej soczewicy
• 1 świeża papryka czerwona
• 1 cebula
• 3 ząbki czosnku
• przyprawy: sól, pieprz czarny, cząber, majeranek
• olej
Składniki na ciasto:
• 3 szklanki mąki pszennej
• ¾ szklanki ciepłej wody
• sól
Przygotowanie farszu:
Soczewicę gotujemy zgodnie z przepisem na opakowaniu. Cebulkę siekamy i smażymy na złoty kolor. Dodajemy czosnek i pokrojoną w kostkę paprykę. Smażymy przez około 5-10 minut, aż papryka lekko zmięknie. Wszystkie składniki łączymy ze sobą, dodajemy przyprawy i mielimy przez maszynkę lub przy użyciu blendera.

Sposób wykonania:
Na stolnicy rozsypujemy mąkę z solą i polewamy równomiernie wodą. Łączymy składniki i zagniatamy wolne, luźne i nie zbite ciasto. W przypadku, gdyby kleiło się rąk dodajemy niedużą ilość mąki, jednak nie należy przesadzać, aby ciasto nie było zbyt twarde. Farszem nadziewamy pierogi. Wrzucamy do gotującej się wody i wyjmujemy po minucie od momentu ich wypłynięcia na powierzchnię. Można podawać z sosem pieczarkowym lub polane olejem rzepakowym. 

Wegańskie pierogi z zieloną soczewicą i papryką

Źródło przepisu: tutaj

*Dla informacji: Wegetarianizm a weganizm
Wegetarianin
nie je niczego, co było częścią ciała zwierzęcia, np. mięsa, skóry, smalcu, krwi, żelatyny (robi się ją z kości). Może jednak spożywać produkty pochodzenia zwierzęcego, które nie są żadną tkanką ciała, tzn. mleko czy jajka.
Weganizm to bardziej restrykcyjna odmiana wegetarianizmu. Weganin („wegan” to nie jest poprawna forma), oprócz tego, że nie je tego, czego nie jedzą wegetarianie, nie je również żadnych produktów zawierających mleko lub jajka.
Źródło informacji tutaj